Obserwatorzy

sobota, 25 maja 2013

Uzupełnienie do szydełkowej bluzki z elementów

Bluzkę pokazałam o tu. Udało mi się nawet w niej pochodzić, zanim przyszło oziębienie. Dzisiaj zamieszczam schematy elementów szydełkowych przydatnych do jej wykonania.

 
Robiłam elementy zgodnie z podanym niżej schematem - nie wyszły tak duże, jak w oryginalnej bluzce, gdyż w drugim rzędzie zastosowałam słupki raz nawijane. Zwykle schemat ten wykonuje się robiąc w każdym rzędzie słupki dwa razy nawijane. Mój schemat miał 9,5 cm i na obwód bluzki
w  moim rozmiarze 42/44 zrobiłam 10 elementów.
 
Schemat I

Należy podkreślić, że w powyższym schemacie nie przerabia się w ostatnim rzędzie słupków (2) razem. Na początku wydaje się, że rozeta nie układa się dobrze, ale po połączeniu elementów i zblokowaniu bluzki wszystkie elementy ładnie się wyrównują.
Bluzkę tę można szydełkować też zgodnie z takim schematem:

Schemat II

Tutaj w ostatnim rzędzie są 3 słupki, które przerabia się razem. Rozeta wykonana wg tego schematu będzie zdecydowanie większa, gdyż w każdym rzędzie występują słupki dwa razy nawijane.

A to jest schemat wykończenia dołu bluzki, dekoltu, i rękawków:Przerabianie czterech słupków razem (kolor czerwony), daje w rezultacie ciekawy efekt po wykonaniu całej pliski, która jak widać, jest zupełnie nieskomplikowana.

Dziękuję Wszystkim za przemiłe komentarze  dotyczące tej bluzki.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails