Obserwatorzy

poniedziałek, 22 marca 2010

Maggie

Kolejny sweterek z kolekcji Kim Hargreaves: „Precious” – Maggie.
Oryginał:
http://www.kimhargreaves.co.uk/acatalog/MAGGIE.html
Mój:

Druty: 3,5 i 4 mm; włóczka „Reiger Roulette”: 40% schurwolle, 40% polyacryl, 20% polyproylen; 105m/50 g; zużycie 500 g


Ogólnie jestem zadowolona. Cardigan  rozmiarowo wyszedł idealnie. Włóczkę wyrobiłam do ostatniego centymetra. Gdybym miała jej więcej zapewne zrobiłabym o cztery rzędy szerszą stójkę.Sweterek bardzo prosty, robiony gładkim wzorem. Dla mnie urokiem tego projektu jest oryginalne i proste jednocześnie wykończenie przy szyi. Niestety wzór francuski przy dekolcie zaczęłam poszerzać zbyt późno i w co drugim rzędzie. Należało wcześniej robić to poszerzenie i przechodzić na francuski w co czwartym rzędzie:

Detal
Detal

Sweter robiony w kawałkach od dołu, a raglan bezszwowo na drucie z żyłką jednolicie  wszystkie części jednocześnie.  
Miałam też olbrzymi problem z dobraniem guzików. Z tych, które zostały przyszyte też nie jestem zadowolona. Z kłębkiem włóczki spędziłam sporo czasu w obu moich prowincjonalnych pasmanteriach, przyniosłam do domu trzy komplety guzików i ostatecznie żadne nie pasują. Bardziej z konieczności przyszyłam te widoczne zna zdjęciu, bo do fotografowania sweterek musiał być zapięty. Najciekawsze jest to, że guzik np. przyłożony do włóczki „mógł być”, a przyłożony do sweterka – zupełnie nie pasował.
Na Ravelry:
http://www.ravelry.com/patterns/library/maggie
http://www.ravelry.com/patterns/library/maggie/people

*   *   *
Ze względu na zbliżające się święta muszę nieco „odgruzować” mieszkanie: umyć okna, zmienić firanki i trochę posprzątać. Ogród też już upomina się o swoje prawa – roboty mnóstwo. Będę musiała, zdaje się, porzucić nieco robótki. A plany jak zwykle obszerne; jeszcze przed świętami chciałam zrobić szydełkowe pisanki, może jakieś kurki, berety na drutach i sweterek dla Matyldy. Chyba się to wszystko nie uda…

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails