Obserwatorzy

piątek, 22 stycznia 2010

Tunika

Taka zwykła, prosta tunika. Robiona od góry, na okrągło; później dorabiany rozpinany golf. Wzór pończoszniczy – z założenia. Kiedy robi się z takiej włóczki mającej na sobie kolorowe nopki – nie należy dodawać nic więcej. Nie widziałam tu ani warkoczy, ani ażurów. Włóczka sama w sobie ozdobna – wystarczyła. I dlatego wyszła taka surowa prostota.


Druty 4 mm; włóczka „Reiger Roulette”: 40% schurwolle, 40% polyacryl, 20% polyproylen; 105m/50 g; zużycie 450 gZdjęcia nie najlepsze – po pierwsze trudno uchwycić właściwy kolor (ładny fiolet); pogoda jaka jest, każdy widzi, po drugie, te fotografie, na których Matylda prezentuje tunikę zrobione zostały telefonem komórkowym – stąd jakość też taka sobie.


Opis

Tunika – rozmiar 38, druty 4 mm; robiona od góry, na okrągło. 
Tunikę zaczynałam wg następującego schematu: 30 oczek plecy + 13 ocz. rękawek + 30 ocz. przód + 13 ocz. rękawek. Wyrabiając raglan dodawałam oczka (przekręcone) co drugi rząd. Kiedy miałam po 74 ocz. na przodzie i plecach połączyłam je w okrąg dodając pod pachami jeszcze 4 oczka (2 + 2); na rękawki odłożyłam po 57 oczek - wykończyłam je tylko ściągaczem 2/2 - takim jak na dole tuniki. Modelowałam talię odejmując oczka po bokach 3 razy po 2 ocz. z każdego boku (czyli po 4 ocz.) Przechodząc do wyrabiania bioder dodawałam co kilka rzędów po 2oczka z każdego boku (czyli po 4 na obwodzie), by ostatecznie zakończyć mając na drucie 2 x 92 ocz. = 184 ocz. – co dało 102 cm w obwodzie. Dół wykończyłam 8 rzędami ściągacza 2/2.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails