Obserwatorzy

czwartek, 30 maja 2013

Bluzka Kate

Ta urocza szydełkowa bluzka Kate Middleton była inspiracją dla wielu dziewiarek. Osinki rozgryzły ją dość dawno. A ja w ramach realizacji zaległych robótek skończyłam ją wczoraj. Bluzkę zaczęłam robić rok temu i pięć kilo mniej, toteż kiedy teraz postanowiłam ją skończyć (a robótka doprowadzona była tak powyżej talii - robiłam plecy i przody w jednym kawałku, bez zszywania), obawiałam się, że bluzka może być za wąska. W sumie jednak jakoś szczęśliwie (po dodaniu dodatkowych elementów wzoru w pasie biustu) udało się robótkę sfinalizować. Tu prezentowana jest jeszcze przed blokowaniem:


Szydełko Tulip 1,75 mm; kordonek "Maxi", 100% bawełna; 565 m/100g; zużycie około 300 g
 
W stosunku do oryginału dokonałam pewnych zmian. Przede wszystkim zrobiłam więcej guzików (9 sztuk), żeby bluzka nie rozchodziła mi się na biuście, plisy guzikowe wykonałam słupkami reliefowymi (żeby były bardziej ścisłe), no i zamiast wstążki w pasie, dałam biały wąski pasek (jakoś nie widziałam się, w moim wieku, z romantyczną wstążką w tym miejscu, w który wyraźnie zaznaczają mi się "oponki").
Generalnie jestem z bluzki bardzo zadowolona i dość dobrze się w niej czuję. Zdjęcia plenerowe w dżinsach, zrobione dzisiaj po południu w ogrodzie. Taka bluzka oczywiście zdecydowanie ładniej prezentuje się ze spódniczką.
Muszę przyznać, że wykończenie jest dość czasochłonne: obrobienie półsłupkami, wykonanie riuszek,  plisek, guzików - zajęło mi chyba ze trzy wieczory (dziergam teraz tylko wieczorami).Detale
 
Korzystałam ze wzorów i opisów zamieszczonych na forum Osinki, jednak przy plisie guzikowej zrobiłam taki wzorek:
 
 
i na nim zawiesiłam białe riuszki.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails