Wchodziliśmy od Przełęczy Wyżniańskiej. Trasa niedługa, bo zaledwie ponad godzinę na Małą Rawkę, a stamtąd około 15 minut na Wielką. Pogoda dopisała, chociaż słońce dla nas pokazało się dopiero po zejściu z trasy i po rzęsistym deszczyku.
W Bieszczadach trwa wielka majówka, ludzi multum, a ruch na Rawki w obie strony przypominał co najmniej wejście na Halę Gąsiencową w okresie największego szczytu turystycznego.
Mała Rawka (1272 m n.p.m.) – góra będąca kulminacją grzbietu Dział. Znajduje się niedaleko Ustrzyk Górnych w Bieszczadach Zachodnich. Na północny wschód odbiega z niej grzbiet, poprzez Przełęcz Wyżniańską biegnący ku Połoninie Caryńskiej.
Wielka Rawka (1304 m n.p.m.) – najwyższy szczyt pasma granicznego w Bieszczadach Zachodnich. Masyw Wielkiej Rawki leży w środkowej części pasma granicznego; południowym stokiem biegnie granica polsko-ukraińska.
Wielka Rawka jest atrakcyjnym miejscem widokowym. Rozciąga się stąd panorama na wszystkie masywy pasma połonin, pasmo graniczne, Bieszczady Wschodnie, Połoninę Równą oraz góry Słowacji, między innymi Wyhorlat. Jest to też miejsce styku granic Polski, Ukrainy i Słowacji pomiędzy Połoniną Caryńską, pasmem granicznym i górą Kremenaros.
Oryginalna brama wjazdowa do bacówki pod Mała Rawką