Obserwatorzy

niedziela, 25 września 2011

Blogger znów szaleje

Kiedy wchodzę  na mojego bloga z przeglądarki Google Chrome ukazuje mi się komunikat, że witryna(znaczy mój blog) została zainfekowana złośliwym oprogramowaniem - ponoć atak  hakerów. Podziało się tak dzisiaj w nocy. I trwa. Podobne komunikaty ukazały mi się, kiedy przeglądałam blogi: "Pasje Joanny" i "Szydełkowe czary mary", z czego wnioskuję, że problem nie dotyczy tylko mojego bloga. Niestety sama nie potrafię rozwiązać problemów, bo po prostu nie bardzo rozumiem czego tam ode mnie chcą i co robić, aby te problemy rozwiązać. Nawiasem mówiąć niczego nowego na blogu nie instalowałam.
Kiedy jednak wchodzę z przeglądarki Internet Explorer - komunikatu nijakiego nie ma. Tyle, że z kolei (od dawna) w tej przeglądarce nie mogę dodawać komentarzy jako Antonina, tylko  jako Anonimowy, bo pokazuje mi, że jestem niezalogowana. Ale jako niezalogowana mogę  pisać posty i wykonywać inne  działania z blogiem.
Proszę napiszcie czy widzicie taki komunikat na moim blogu? I Czy u was jest  podobnie czy też macie problemy? Wygląda na to, że znów szwankują jakieś zabezpieczenia  bloggera i infekcja rozszerza się stopniowo na  różne blogi.

Kołnierzyk do sweterka - jak zrobić

Krótki kursik, jak robiłam kołnierzyk  do bluzeczki Abigail:


Kołnierzyk został wykonany tak, by uzyskać skos w układaniu się dzianiny (taki efekt, jaki uzyskuje się krojąc plisy z materiału z ukosa). To ułatwia wyokrąglenie kołnierza przy szyi.

Opis wykonania kołnierzyka

Zaczynamy kołnierzyk narzucając 3 oczka;  dodajemy z obu stron w każdym rzędzie po 1 oczku. Dzianina będzie układała się na skos:


Robimy dotąd, aż uzyskamy pożądaną szerokość kołnierza - może to być np. 43, 45, 47 oczek. Trzeba pamiętać, że  kołnierzyk zostanie złożony na pół - ponieważ składa się  z podwójnej dzianiny. 
Następnie dodajemy po 1 oczku na początku każdego  drugiego rzędu i przerabiamy dwa razem na końcu rzędu (czyli jedno gubimy). To jest sposób na wyrobienie zaokrąglenia kołnierza. Tak układa się dzianina:


Kiedy osiągniemy pożądaną długość kołnierza  - warto ją oszacować przymierzając do wykroju szyi (u mnie było to około 42 cm), gubimy po 1 oczku z obu stron każdego rzędu, aż ponownie  będziemy mieć na drucie 3 oczka, które zamykamy. Uzyskujemy prostokąt , którego wzór układa się na ukos:


 Składamy kołnierzyk na pół:Zszywamy krótsze boki kołnierzyka - na prosto, jeżeli kołnierzyk ma być z rogami; wyokrąglamy szew, jeżeli chcemy  kołnierzyk z zaokrąglonymi rogami. 
Tak  zeszyty kołnierzyk przyszywamy do  podkroju dekoltu bluzki, lub sweterka pamiętając o równym jego przyszyciu. Najlepiej wcześniej wyznaczyć sobie środek podkroju  dekoltu  na plecach swetra i środek kołnierzyka, a całość wcześniej przyfasrtygować.


Na tym zdjęciu widać, jak róg kołnierzyka został wpuszczony w środek (by uzyskać wyokrąglenie)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails