Obserwatorzy

czwartek, 25 kwietnia 2024

Skrzat kwietniowy

Kiedy szydełkowałam tego skrzata,programowo miał być zadedykowany rozwijającej się wiośnie i Świętom Wielkanocnym. A tak porobiło się, że święta wypadły na przełomie marca i kwietnia. W marcu dopisała majowa pogoda i wszystko rozkwitło przedwcześnie. W kwietniu w większości zmagamy się z olbrzymim zimnem. A wiosny mam dwie: bo w Krakowie przekwitły mi już wiosenne rośliny: narcyzy, tulipany, pierwiosnki, hiacynty. A teraz przyjechaliśmy do Zagórza i tu z lekkim opóźnieniem znów kwitną tulipany i narcyzy.

Czas jednak zaprezentować kwietniowego skrzata u którego dominują kolory: zielony (raczej jasny) i żółty:


Kolor zielony jako wiosenny symbolizuje nadzieję, harmonię, energię, wolność i szczęście. Uspokaja, wycisza, działa relaksująco.
Żółty to kolor optymistów, symbolizuje szczęście, radość i bogactwo. Przyczynia się do szybszego zapamiętywania informacji. 
 

Jak widać obydwa wiosenne kolory, zanim wiosna zaskoczy  feerią barw, przygotowują nas do radości i optymizmu, który za sprawą kwitnących po kolei roślin, pozwala wypełnić nasze zmysły.
Tego wiosennego skrzata dedykuję zabawie blogowej u Splocika Rękodzieło i przysłowia, albo...2.

Przysłowie: Ręka mistrza więcej znaczy niż narzędzie u partaczy. A z niego słowo "znaczy", bo żółty i zielony znaczy i wiosna, i Wielkanoc, i ma znaczenie jako kolor.


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails