Obserwatorzy

wtorek, 26 czerwca 2012

Bransoletka - wzór w kwiatuszki

Dziś opis wykonania bransoletki wykonanej wzorem w kwiatuszki. Kwiatki wychodzą różnej wielkości - zależy to od grubości włóczki. Robiłam z różnych włóczek: np. bawełny 250-300 m/100 g i z nici "Maxi". Z cieniutkich nici bransoletki są bardziej finezyjne. Z grubszych - bardziej przyciągają wzrok.Bransoletka szydełkowa – wzór w kwiatuszki

Opis wykonania

Resztki różnej włóczki (na letnie bransoletki – nici lub włóczka: 100% bawełny); szydełko dostosowane grubością.

1.Wykonać łańcuszek z 8 oczek, zamknąć w okrąg i obrobić go półsłupkami.
Zrobić 3 ocz. łańcuszka, a następnie 4 oczka (razem 7) o te cztery zamknąć półsłupkiem w kółeczko.
2.Wyrabianie pierwszego płatka: *zrobić kolejne 3 ocz. łańcuszka, następnie 3 słupki wkłuć w środek kółeczka z 4 ocz., kolejne 3 ocz. łańcuszka wkłuć półsłupkiem w środek kwiatka (powstał pierwszy płatek). Drugi płatek (niepełny): 3 ocz. łańcuszka, 3 słupki wbite w środek płatka.
3.  3 + 4 ocz. łańcuszka; te 4 zamknąć półsłupkiem w kółeczko (powtarzać czynności z punktu 2 od gwiazdki).

Otwiera się większe zdjęcie, jeżeli w nie klikniemy

Wykonać  5, 6 lub 7 półkwiatków w zależności od grubości przegubu ręki, lub grubości nici.

4 i 5. Ostatni kwiatek – będzie miejscem, gdzie się zawraca i robi drugą część bransoletki. Wyrobić trzeci i czwarty płatek (z tym, że w czwartym płatku nie robić ostatnich 3 ocz. łańcuszka, bo już je mamy zrobione w poprzednim rzędzie). Łączyć czwarty płatek półsłupkiem w miejscu 1 ocz. łańcuszka wychodzącego ze słupka poprzedniego rzędu. Kwiatki stykają się płatkami (drugi z czwartym).

6 i 7.Wykonać w każdym kwiatku trzeci i czwarty płatek (czwarty łącząc wg instrukcji w p.4 i 5).


 8.Bransoletka jest skończona po zrobieniu ostatniego płatka wierzchniego. Zaszyć nitkę; od spodniej strony (lewej) przyszyć guziczek. Na bransoletce zapiętej na guzik z pętelką nie widać miejsca łączenia.


Jeżeli ktoś ma fantazję może przyszyć ozdobny guzik po prawej stronie bransoletki; w środek kwiatków przyszyć koraliki, perełki itp.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails