Obserwatorzy

sobota, 26 stycznia 2013

Kołnierzyki na drutach

wykonane z grubszej włóczki są niekonwecjonalną propozycją (tak mi się wydaje), gdyż łamią przyjęty sterotyp modnego ostatnio koronkowego kołnierzyka (najczęściej szydełkowego), albo ozdobionego koralikami i cekinami. I takie było moje zamierzenie - pragnę zaproponować, na fali mody na kołnierzyki, właśnie takie do wkładania na sweterki. Kołnierzyk jest jak naszyjnik i taką rolę obecnie pełni, nie użytkową, a raczej ozdobną. Być może te moje utrafią w niektóre gusta.


 
Kołnierzyk z elementami wzoru irlandzkiego

Druty 4 mm; włóczka 100% akryl;115m/50 g; zużycie 40 g
 
Jest to kombinacja rombów i bąbli.  Kołnierzyk został wykończony sznureczkiem (i cord bind off) oraz wiązadełkami z pomponami.


Muszę przyznać, że jego wykonanie pochłonęło mi dwa wieczory. Wyszedł mi jednak idealnie - tak jak go sobie wymyśliłam.


 Fotografie nie oddają realistycznie koloru musztardowego, bo taki jest w rzeczywistości.
 
Kołnierzyk  wykonany wzorem liści
 
Druty 4 mm; włóczka 100% wełny; 125 m/50 g; zużycie 40 g
 
Z tym kołnierzykiem miałam taki problem, że nie mogłam odnaleźć w swych zbiorach schematu bordiury liściowej. Znalazłam nawet w necie dwa schematy: jeden był tak niewyraźny, że nawet  różne zabiegi w programach graficznych nie pomogły i pozostał nieczytelny; drugi był opisowy - niestety z opisu niczego nie zrozumiałam. W końcu przewertowałam swoje stare "Sandry" i znalazłam schemat nawet sensownie objaśniony.  Kołnierzyk jest robiony od środka tyłu do przodu. Najpierw robi się lewą stronę, potem prawą. Jednak trudnością w wykonaniu tego kołnierzyka jest wykonywanie strony prawej, bo schemat wzoru trzeba czytać od lewej strony.
 
 
Oczywiście, żeby wyraźnie zobaczyć kołnierzyki warto kliknąć w zdjęcie i je powiększyć.
Myślę, że niebawem przygotuję opis wykonania kołnierzyka liściowego.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails