Obserwatorzy

sobota, 5 czerwca 2010

Szydełkowy sweterek z Phildara

Gilet Femme model 14  - Phildar 430:

Szydełko Tulip 1,9 mm; włóczka  "Linate Cotolin Golden", 50%  bawełna, 50% akryl;  780 m/100 g; zużycie   200 g


Oryginał  wygląda tak:


Tu opis i wzór.

Zrezygnowałam z zapięcia na dwa guziki; mój jest zapinany  na całej długości na  drobne guziczki. Plisa wykończeniowa z ażurkiem - okienka ażurowe posłużyły od razu, jako dziurki  na guziki.Detal

Wzór na rękawy - trzy rzędy łańcuszka zbiera się w czwartym rzędzie półsłupkiem

*   *   *
Pierwszy w tym roku  kwiatek w oczku wodnym:

Zalane Podkarpacie

Po kilku ulewnych dniach dziś zaświeciło słońce. Jednak ta druga  intensywna fala opadów  także  spowodowała wiele szkód  i dała się mocno we znaki.

Potok wpadajacy do Sanu  płynie rówo z gruntem, woda wypływa na łąkę

Zalane  ławeczki nad Sanem

A te zdjęcia  zostały zrobione na trasie między Pilznem, a Lutczą.  Droga z Pilzna do Jasła  była nieprzejezdna i kierowano ruch  na Rzeszów.  Rozlana woda dochodzi niemal do szosy:

Pobocze

Zalane łąki i pola


Pejzaż po opadach

*   *   *
Nasza Ifunia, jak to wynika z charakterystyki rasy,  jest psem niezależnym i  pragnącym podkreślać tę niezależność. Jednak staramy się  to jakoś to neutralizować. Jest rozpieszczona, a wszystko  to  z powodu jej traumatycznych przeżyć w szczenięctwie - kiedyś o tym napiszę. 
Ifa ma oczywiście swoje miejsce w domu - stałe legowisko. Przecież nie mogłoby być tak, że pies pałęta się po domu bez swego miejsca. Ma też zabawki. Zużyty sznur wyrzuciłam; do niedawna najbardziej ulubioną była kiełbaska gumowa na sznurku. Sznurek pożarty został dawno, a kiełbaskę mi przynosiła, kiedy miała ochotę na zabawę. Jednak zabawka gdzieś przepadła.


Ifa  lubi  przynosić, kiedy jej  rzucam, kolczastą  piłeczkę z dzwoneczkiem. W domu niezawodną zabawką jest  kong - to ta różowa gumowa  gruszka.  Psica uwielbia "rozbrajać" konga napełnionego smakołykami. Kiedy była mała brakowało jej cierpliwości, teraz   już umie  dobierać się do smakołyków. Nad Sanem   bawimy się w wyławiane patyków z rzeki i przynoszenie piłeczki na sznurku. A na działce ma  swoje duże piłki (na fotce) i ringo. Ifunia lubi zabawy i zatrudnienie - doskonale bawi się  szukając na  przykład różnych przedmiotów. Daję np. do powąchania klucze, zamykam w pokoju, a klucze gdzieś chowam. Psica  szuka  - węsząc. Kiedy znajdzie  chwalę ją i daję smakołyk. Zabawę w węszenie uwielbia - potem jest wyczerpana i  mocno zasypia.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails