Obserwatorzy

poniedziałek, 12 września 2011

Ostatnia bluzka tego lata - Abigail

Zapowiadałam, że zrobię zdjęcia, jak tylko córka przyjedzie. Przyjechała, wpadła na 2 godziny. Szybki obiad, szybkie załatwiane  spraw, wymiana aparatów telefonicznych (wymieniłam się  na aparat dotykowy i podoba mi się; ona dostała bardziej "wypasioną" komórkę, którą kupiłam w promocji za zgromadzone punkty itp.). Szybkie zdjęcia:Jak zwykle robiłam po swojemu: wzór  trochę inny, bo nie podobał mi się ten z oryginału, był taki "rozwichrzony". Reszta chyba dość wiernie odtworzona, z tym że kołnierzyk też zrobiłam po swojemu, no i korzystałam z moich własnych rozliczeń.  

Druty 3 - 2,5 mm; włóczka Jeanas YarnArt:  55% bawełna, 45%  akryl; zużycie 250 g

Bluzka robiona od dołu - bezszwowo. Również od dołu na okrągło spuszczane oczka na raglan. Próbowałam robić  tę włóczkę na grubszych drutach (w fazie próbki), ale zdecydowałam się na  3 mm, żeby wyrób trzymał fason i nie rozwlekł się w trakcie noszenia. 


Bluzka mogła być dłuższa,  tak ze 2 cm. Jednak taka też chyba jest  dobra. O szczegółach  napiszę w innym poście, bo teraz  idę do papierów, znaczy się do roboty papierkowej. 

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails