Obserwatorzy

piątek, 8 lutego 2013

Kołnierzyki szydełkowe (5) - inne

Właściwie to już nie zamierzałam robić, pokazywać i pisać o kołnierzykach; no może tylko przygotowałabym opis wykonannia liściastego. Jednak jak widać poniżej - nie udało mi się to.

 
 
A wszystko za sprawą zdjęcia na "Forum u Maranty" i prośby agaty_w    o rozgryzienie sposobu wykonania  fioletowego kołnierzyka zaprezentowanego na zdjęciu w jej poście. Obiecałam, że kołnierzyk odrobię ze zdjęcia. No i chyba się udało:


Kiedy zrobiłam pierwszy testowy, machnęłam jeszcze kilka, by ostatecznie dopracować sposób wykonania. Ten kołnierzyk na "Forum u Maranty" jest dziecięcy, a więc niewielki; ja opracowałam wzór (rozmiarowo) dla kobiet i panienek. Co nie zmienia faktu, że można go swobodnie modyfikować i z powodzeniem robić takie kołnierzyki dla małych dziewczynek.Prezentowany dzisiaj kołnierzyk może stać się alternatywą dla nielubiących strojnych i koronkowych, dla pragnących włożyć kołnierzyk, acz niekoniecznie bardzo ozdobny. Ta bardziej surowa w swej prostocie ozdoba pasuje i do bluzki, i do sweterka, sukienki itp. niekoniecznie bardzo wyjściowych, a nawet dla pań nieco starszych, które siebie na codzień w koronkach nie widzą.W większości kołnierzyki zostały wykonane z grubszych włóczek bawełnianych, bawełniano-akrylowych, jeden jest zrobiony ze stuprocentowej wełny, a jeden z akrylu. Najładniej jednak prezentują się kołnierzyki z bawełny merceryzowanej z jedwabistym połyskiem. Przyznam się, że nawet ja włożyłam do bluzki dzianinowej jeden z tych kołnierzyków...


Jak zrobić taki kołnierzyk napiszę kolejnym razem.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails