Obserwatorzy

niedziela, 20 grudnia 2009

Siedzę w drobiazgach

czyli dziergam drobne świąteczne upominki i dekoracje.


Ambitniejsze projekty chwilowo w odwodzie, a do wydziergania zostało jeszcze kilka drobiazgów. Wielkimi krokami zbliża się też wielkie gotowanie. Na razie przyjechała Matylda i Czesio.Matylda upiekła wspaniałe mufinki i maślane ciasteczka - korzystała z przepisów umieszczonych na tej stronie


Nie ukrywam, że wszystkie wypieki były tak smaczne, że błyskawicznie zniknęły.

Powstały jeszcze świąteczne serwetki i jedna podkładka, tym razem w granacie:Drukarka ostatecznie odmówiła współpracy i nie mogłam wydrukować wzoru drugiej serwetki  granatowej, a trzecią odrabiałam ze zdjęcia i dlatego wyszła taka próbna  podkładka. Planuję do drugiej granatowej dorobić  małe (wzór trzeciej). Zrobiłam też ten  wzór na próbę ze złotej nitki - ślicznie wygląda, jednak trzeba  wykonać cały komplet, żeby go pokazać.

Bardzo inspirująco działają na mnie drobiazgi ze strony Dropsa: Christmas Calendar: te serwetki, zakładka. Podobają mi się też  skarpetki, rękawiczki i  czerwone kapcie z pomponikami.
A z  Drops Christmas Work Shop 2009 podobają mi się  bardzo sople i gwiazki na choinkę, prezentowana już wcześniej serwetka  oraz łapka do garnków,  kolejna zakładka i etui na druty.

Kończę mitenki dla pewnej pani, która przyniosła czarna włóczkę z metaliczna nitką. Czerń i błyszcząca nić – męczą oczy okropnie. No, ale cóż – dziergam.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails