Obserwatorzy

sobota, 16 października 2010

Mitenki z listkami (kciuk wyrabiany wzorem listka)

Zajęta zmaganiem z chustami (bo i mnie dopadła choroba, która nazywa się "ażurowe chusty  robione na drutach") - wykonywałam te mitenki z doskoku. Można je uznać za prototyp, gdyż wyszły mi nieco za szerokie. Ciekawostką jest kciuk wyrabiany wzorem listka. Nie jest to mój pomysł  - zobaczyłam takie na Osince wykonane przez niejaką milgur. A że wzór listków lubię, to i postanowiłam stworzyć sobie takie właśnie mitenki. Zrobiłam listek nie tylko na kciuku, ale i na wierzchu mitenek:


Moje mitenki różną sie nieco od pierwozworu milgur, ponieważ wybrałam wzór oczek lewych, a nie tak jak u niej wzór  ściągacza  2x 2:


Chociaż pomysł wykonania tych mitenek ściągaczem nie jest zły. Ponieważ dodaje się oczka na kciuk wyrabiając listek i potem  sam kciuk - mitenka się rozszerza i w rezultacie  robi dość szeroka (nawet za szeroka), a ściągacz nieco ją  zwęża - te uwagi mam po zrobieniu moich mitenek.
Kciuk zrobiony wzorem listka

Listek na wierzchu dłoni

Dodam jeszcze, że pewną "bardzo ważną konferencję" spędziłam ukryta za plecami koleżanek rozpracowując graficznie (na brudno) wykonanie  listka i listkokciuka. A to jest dowód w postaci kartek z notesu:


I kiedy tak się natrudziłam  - milgur zamieściła na Osince swój schemat... No cóż - skoro zamieściła warto skorzystać.
Robię następne mitenki. A kurs wykonania kciuka listkowego niebawem opracuję i umieszczę na blogu.


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails