Obserwatorzy

sobota, 12 grudnia 2009

"Przekręcony" komin

Zima tupa za oknem, sypnęło śniegiem – czas na cieplejsze ubrania. Zrobiłam kolejny komin, taki eksperymentalny, bo przekręcony.


Jednak nie robiłam na okrągło, tylko wykonałam prostokąt, który został przekręcony i później zeszyty. W zależności od obwodu można uzyskać mniejszy lub większy „zwis” komina. U mnie „zwis” jest niewielki z założenia, bo komin miał być w miarę przylegający. Jednocześnie należy pamiętać, że komin „z przekręceniem” powinien być robiony wzorem identycznym z lewej i prawej strony robótki (dlatego zdecydowałam się na wzór ryżowy), ponieważ zszywa się brzeg prawej strony z brzegiem lewej strony robótki. Taki komin mogą robić te osoby, które nie lubią dziania na okrągło.


Włóczka „Magic Design” (20% wełna, 80% akryl); 180m/100 g;

druty 5,5 mm; zużycie 140 g.

„Przekręcony” komin
Opis
Wzór ryż, druty 5,5 mm

Narzucić 70-80 oczek ( w zależności od grubości włóczki i zastosowanych drutów) i wykonać prostokąt np. 64/66 cm x 50/55 cm. Zamknąć wszystkie oczka. Następnie zeszyć robótkę, by brzeg lewej strony został przyszyty do brzegu prawej strony (należy przekręcić robótkę).
Warto zastosować ścieg materacowy - by szycie było jak najmniej widoczne. Można także robić prostokąt, tak jak szal zaczynając  na łańcuszku szydełkowym i potem zeszyć metoda graftingu.

Prostokąt 64 cmx 50 (64 cm- to obwód)

Sposób złożenia dzianiny


„Do towarzystwa” zostały dorobione rękawiczki – łapki:

Rękawiczki druty 4 mm; zużycie 60 g.

Można także robić taki komin od razu na okrągło, ale tę metodę omówię innym razem.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails