Opis wykonania
Szydełko 2,1 mm; włóczki różne około 300m/100 g.
Podeszwa:
Skorzystałam z takiego schematu:
Po wykonaniu podeszwy robiłam wokół 46 półsłupków (4 rzędy). Dwa rzędy kolorem białym, 3 rz. kolorowy, 4 rz. biały. Pierwszy rząd wykonywałam zaczepiając szydełkiem jedną nitkę ze słupków podeszwy, by otrzymać ozdobny brzeg.
Cholewka:
Z przodu podeszwy zostawiam 14 półsłupków, po 7 z jednej i drugiej strony środka podeszwy. Robię dookoła 32 słupki, przy kraju bucika wyrabiam dziurki opuszczając 1 słupek za pierwszym słupkiem i jeden przed ostatnim. Można zrobić w każdym rzędzie dziurki, albo w co drugim. Ja robiłam, albo na 4 dziurki (po 2 z jednej strony), albo na 8 - po 4 z każdej strony. Cholewka na wysokość 5 rzędów.
Przód trampek i ozdobne kółeczka:
Przód: na kółeczku szydełkowym robię 7 słupków; 2 rz. - 14 słupków; 3 rz. - 16 półsłupków; 4 rz. - 18 półsłupków - otrzymuję odpowiednik połowy koła. Potem dorobię języki.
Kółeczko: 1rz.: 14 słupków, 2 rz. - 18 półsłupków; potem doszywam do cholewki bucika.
Język:
Do półokrągłego przodu trampka dorabiam kolorem języki - szerokość 11 słupków, długość - 6 rzędów.
Przyszywam przód trampka z językiem do przodu podeszwy - łącząc z cholewką (wpuszczam ok. 05 cm). Obrabiam brzegi trampka półsłupkami. Przyszywam ozdobne kółeczka do cholewki.
Robię sznurówki długości około 60 cm sznureczkiem szydełkowym:
Trampki gotowe.
Aby uzyskać większy rozmiar trzeba zrobić większą podeszwę.
21 komentarzy:
Ale fajne! Bardzo fajny pomysł!
Ja też ostatnio zrobiłam dla synka buciki na szydełku i miałam je zamiar pokazać u siebie na blogu :)
Pozdrawiam!
Świetny kursik. Szalenie podobają mi się te trampeczki szkoda tylko, że nie mam ich dal kogo zorbić.
Te trampeczki są super,dzięki za instrukcję ,nigdy nie wiadomo kiedy może sie przydać :))
Trampeczki są bardzo ładne, dziękuję za kursik. Pozdrawiam.
Śliczne te trampki. U mnie w rodzinie urodził się mały trampkarz i zapewne skorzystam niedługo z Twojej instrukcji - dziękuję za jej zamieszczenie:)
Pozdrawiam:)
Jestem poczatkujaca "szydelkowo", no powiedzmy bardzo poczatkujaca i kazda rada jest dla mnie na wage zlota. A ze sama szyje lalki, to i umiejetnosc robienia takich szydelkowych bucikow bylaby niezla...Dziekuje wiec za tutka, pozdrawiam:)
Może w końcu wydziergam takie cudeńka?
Dzięki za kursik.
Pozdrawiam Lacrima
Bardzo dziękuję za ten opis, na pewno się przyda:)
Wzór podeszwy, rany ile ja się tego naszukałam :) Dzięki!
Ale super kursik, dzięki :):):) Ja właśnie pracuję nad kapciami, jedynie lekko większymi, bo zaczyna się robić zimno... ;)
Wielkie dzięki!!
Prawie mi tego potrzeba!!!
Pozdrawiam
Bardzo dziekuje za opis do trampeczek,wszystkie Twoje opisy sa dla mnie drogocenne,i ucze sie bardzo duzo,od Ciebie,a najbardziej lubie czytac o Twoich podrozach,pozdrawiam z szydelkiem w reku viola
Wielkie dzięki za kursik
Pozdrawiam cieplutko Dorota
Jesteś kopalnią pomysłów, praktycznych rozwiązań ... wykorzystam z wielką przyjemnością wzór na kocyk w serduszka, i trampeczki też, bo babciostwo mi się szykuje; dziękuję za świetne inspiracje i pozdrawiam serdecznie.
Po prostu cudne!!!
Świetny kursik, na razie nie mam dla kogo ale dziecko już dorosłe więc niebawem na pewno ten kursik się przyda:)
trampeczki podziwiam od dawno,ciesze sie ,że jest instrukcja ich wykonania .Dziekuje i pozdrawiam
Dzień dobry. Oglądałam Pani piękne prace. Sama nie szydełkuję. Mam do sprzedania tanio dużo różnych włóczek. Jakby Pani była zainteresowana proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Barbara.
Witam. Jestem początkująca ale coś mi się nie zgadza. Po zrobieniu podeszwy zgodnie ze schematem wychodzi 48 oczek a Ty piszesz że przerabiasz potem na okrągło 46 oczek. To gdzie gubi się te 2 oczka.
Jeszcze pytanie. Z przodu buta jest 14 oczek a potem 16 i 18 - gdzie dodaje te 2 oczka? Na końcach czy obojętnie? Dziękuję z góry za odpowiedź.
Wygląda na to, że po prostu gdzieś te dwa miejsca na słupkach gubiła m i wokół robiłam te 46 półsłupków. Podeszwa może mieć 48, a reszta 46 półsłupków.
Dodaje się po bokach.
Prześlij komentarz