Obserwatorzy

wtorek, 26 maja 2026

Mój duży ogród

Haruję w nim bezustannie, od kiedy przyjechaliśmy w kwietniu, po Wielkanocy. Mamy taki rytm: zimę spędzamy w Krakowie od listopada do Świąt Wielkanocnych (włącznie), a na lato jedziemy do Zagórza, gdzie mam właśnie mój duży ogród i teren rekreacyjny. Corocznie coś robimy przy domku, albo chałupie, albo stawiamy jakieś altanki itp. oraz zasuwam w ogrodzie lub na działeczce z grządkami.

Teraz chciałam podzielić się kilkoma fotkami z mojego ogrodu (szkoda, że tulipany już przekwitły), ale następne i następne rośliny wchodzą w fazę kwitnienia.

Kącik z rododendronami i azaliami zaczyna wabić kolorami, aczkolwiek jeszcze nie wszystkie się rozwinęły:


Czosnek ozdobny niestety w tym roku ma niewiele kwiatów i strasznie szybko mu żółkną liście. To zapewne z powodu tej suszy wczesnowiosennej.

Za to bzy w tym roku kwitną ogromnie i pachną:


Oczko wodne marne bardzo, dopiero zaczynają pokazywać się liście lilii wodnych - to z kolei wina długich zimnych dni i nocy.

A tu już zupełnie rozmaite rośliny cieszące swym wyglądem:





I na koniec dzisiejszej migawki z ogrodu dwa kloniki niewielkie jeszcze bardzo, ale rosną z kolorystycznie dobranymi żurawkami:


12 komentarzy:

Atelier Marysi pisze...

Przepięknie u Ciebie. Mieszkasz w dwóch cudnych miejscach. Masz szczęście , że tak możesz spędzać rok. Ja też codziennie coś muszę zrobić w ogrodzie. Często coś przesadzam. Pozdrawiam serdecznie ♥️♥️

Jeanette pisze...

Piękny ogród. Super różnorodność roślin. Pozdrawiam

tojatenia pisze...

Piękny masz ogród. Wiem ile pracy w niego wkładasz.
Pozdrawiam serdecznie

Urszula97 pisze...

Pięknie masz w ogrodzie , dobrze że wszystkie kwiaty nie kwitną w kwietniu i maju, pozdrawiam serdecznie.

splocik pisze...

Pięknie masz w swoim ogrodzie, piękne kwiaty. :)
Ja fotki tulipanów załączę do wpisu, tak dla wspomnienia.
Pozdrawiam ciepło

barbaratoja pisze...

Bogato w roślinki. Masz śliczny ogród.

Anetta (Jamiolowo) pisze...

Piękny ogród i świetne miejsce do odpoczynku:) Pozdrawiam:)

Jasmin pisze...

Wiem o czym piszesz , trzeba się napracować w ogrodzie ale potem jaka satysfakcja gdy wszystko kwitnie , prawda

ciapara pisze...

Piekny ogrod

Klimaty Agness pisze...

Ależ to ciekawe dzielić życie na dwa różne miejsca, bardzo mi się to podoba :))
Ogród bogaty, bujny i piękny. Rododendrony uwielbiam, więc z przyjemnością obejrzałam Twoje kwitnienia. Bzu zazdroszczę, tego pięknego kwitnienia.Mój musieliśmy wyciąć jesienią zeszłego roku, bo już był bardzo stary i pień zmurszały, pusty w środku. Ale pięknie odbija od korzeni, więc 2-3 lata i jakieś pierwsze kiście powinny się pojawić.
Pozdrawiam serdecznie, Agness:)

Nowe Przygody z drutami pisze...

Przepiekny ogrod, bardzo kolorowy i taki radosny ,pozdrawiam cieplo

Haft i Patchwork pisze...

Pięknie, kolorowo, ale ile pracy aby tak wyglądało:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails