Haruję w nim bezustannie, od kiedy przyjechaliśmy w kwietniu, po Wielkanocy. Mamy taki rytm: zimę spędzamy w Krakowie od listopada do Świąt Wielkanocnych (włącznie), a na lato jedziemy do Zagórza, gdzie mam właśnie mój duży ogród i teren rekreacyjny. Corocznie coś robimy przy domku, albo chałupie, albo stawiamy jakieś altanki itp. oraz zasuwam w ogrodzie lub na działeczce z grządkami.
Teraz chciałam podzielić się kilkoma fotkami z mojego ogrodu (szkoda, że tulipany już przekwitły), ale następne i następne rośliny wchodzą w fazę kwitnienia.
Kącik z rododendronami i azaliami zaczyna wabić kolorami, aczkolwiek jeszcze nie wszystkie się rozwinęły:
Czosnek ozdobny niestety w tym roku ma niewiele kwiatów i strasznie szybko mu żółkną liście. To zapewne z powodu tej suszy wczesnowiosennej.
Za to bzy w tym roku kwitną ogromnie i pachną:
Oczko wodne marne bardzo, dopiero zaczynają pokazywać się liście lilii wodnych - to z kolei wina długich zimnych dni i nocy.
A tu już zupełnie rozmaite rośliny cieszące swym wyglądem:
12 komentarzy:
Przepięknie u Ciebie. Mieszkasz w dwóch cudnych miejscach. Masz szczęście , że tak możesz spędzać rok. Ja też codziennie coś muszę zrobić w ogrodzie. Często coś przesadzam. Pozdrawiam serdecznie ♥️♥️
Piękny ogród. Super różnorodność roślin. Pozdrawiam
Piękny masz ogród. Wiem ile pracy w niego wkładasz.
Pozdrawiam serdecznie
Pięknie masz w ogrodzie , dobrze że wszystkie kwiaty nie kwitną w kwietniu i maju, pozdrawiam serdecznie.
Pięknie masz w swoim ogrodzie, piękne kwiaty. :)
Ja fotki tulipanów załączę do wpisu, tak dla wspomnienia.
Pozdrawiam ciepło
Bogato w roślinki. Masz śliczny ogród.
Piękny ogród i świetne miejsce do odpoczynku:) Pozdrawiam:)
Wiem o czym piszesz , trzeba się napracować w ogrodzie ale potem jaka satysfakcja gdy wszystko kwitnie , prawda
Piekny ogrod
Ależ to ciekawe dzielić życie na dwa różne miejsca, bardzo mi się to podoba :))
Ogród bogaty, bujny i piękny. Rododendrony uwielbiam, więc z przyjemnością obejrzałam Twoje kwitnienia. Bzu zazdroszczę, tego pięknego kwitnienia.Mój musieliśmy wyciąć jesienią zeszłego roku, bo już był bardzo stary i pień zmurszały, pusty w środku. Ale pięknie odbija od korzeni, więc 2-3 lata i jakieś pierwsze kiście powinny się pojawić.
Pozdrawiam serdecznie, Agness:)
Przepiekny ogrod, bardzo kolorowy i taki radosny ,pozdrawiam cieplo
Pięknie, kolorowo, ale ile pracy aby tak wyglądało:)
Prześlij komentarz