Obserwatorzy

czwartek, 30 listopada 2023

Czapki dwie

zrobiłam ściągaczem 2x2 (mój ulubiony splot czapkowy w ostatnim czasie). Była mi potrzebna czapka w kolorach niebieskości. Znalazłam gdzieś resztki tego samego gatunku włóczki (bez banderoli) i wydziergałam czapkę najpierw bardziej niebieską (dodałam cieniutką nitkę szafirowej) i cieńszą, taką na jesienne dni:

Następnie do resztek niebieskiego doszły resztki stalowego i wielbłądziego koloru, tutaj cieniutka nitka była jasnoniebieska, dodałam też inną niebieską i wydziergała się czapka grubsza i cieplejsza - taka na teraz:

Tu obie razem:

Obie czapki zrobione drutami 3,5 mm; cieńsza ma 112 oczek obwodu, grubsza 92 oczka. Obie robione bezszwowo; dodam jeszcze, że początkowe 12 rzędów robię ciasno na drutach 3 mm, żeby ściągacz dobrze trzymał się głowy.

6 komentarzy:

Urszula97 pisze...

Piekne czapki i resztki skończone, pozdrawiam cieplutko.

amuszka pisze...

Za oknem zima więc dobrze, że zdążyłaś na czas. Każda czapka się przyda a szczególnie ta cieplejsza. Pozbyłaś się resztek i masz świetne czapki🙂
Pozdrowienia!

Renata pisze...

pamiętam czasy gdy o czapce nie chciałam słyszeć- teraz bez niej się nie ruszam;) fajne obie i najważniejsze, ze spełniają swoją powinność:) pozdrawiam zimowo

splocik pisze...

Fajne czapki. :)
Ściągaczowe sploty chyba są najlepsze na czapki, bo dobrze opinają głowy.
Pozdrawiam ciepło.

Adhd EWki pisze...

Czapeczki zawsze się przydadzą. Pozdrawiam

Edyta pisze...

Śliczne! Fajnie wykorzystywać resztki i tworzyć z nich coś ciekawego.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails