Obserwatorzy

wtorek, 12 stycznia 2010

Rzecz o rękawiczkach (5) – sposoby zakańczania rękawiczki łapki

Kiedy już przebrniemy i zrobimy kciuka w rękawiczce łapce przychodzi czas na zakończenie rękawiczki, czyli zrobienie końcówki „palców”. Najprostszą metodą jest gubienie oczek, czyli ich stopniowe zamykanie raz z lewej, raz z prawej strony wierzchu i spodu rękawiczki. Kiedy zostanie 8-6 oczek, ściągamy je igłą i zaszywamy – to jest bardzo ogólnie.
Zwykle oczka zaczynamy gubić wtedy, gdy robótka sięga końca małego palca.

I sposób
Kończę rękawiczkę zamykając w 4 miejscach po 2 oczka w co drugim rzędzie.Przykładowo: robię rękawiczkę mając 32 oczka (16 oczek wierzch i 16 oczek spód rękawiczki); przerabiam zawsze razem w 1 rzędzie: 3 i 4 oczko, 13 i 14, 19 i 20 i 29 i 30; potem jak wychodzi ze wzoru do zgubienia, aż zostanie mi 12-10 oczek, które nakładam na igłę i zeszywam czubek rękawiczki.II sposób tzw. gwiaździsty można zobaczyć tu.


Zamyka się przerabiając po dwa razem w 4 lub 6 miejscach, aż zostanie 6 – 10 oczek, które przełożymy na igłę i zaszyjemy czubek rękawiczki.

Jak wykonać taką rękawiczkę dla zakochanych?


 Niedługo przygotuję opis wykonania.

1 komentarz:

maryska960 pisze...

poprostu dziekuje Twoje opisy wykonania sa dla mnie inspiracja,zrobilam chuste Twoim sposobem zabieram sie za rekawiczki ,Twoj blog jest nie powtarzalny pozdrawiam

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails