Obserwatorzy

środa, 25 kwietnia 2018

Wiosna

dynamicznie przemyka przez Polskę. Właściwie z tygodnia na tydzień zmienia się przyroda. Jakoś niedawno robiłam zdjęcia kwitnących przylaszczek, by w następnym tygodniu w tym samym miejscu zobaczyć fioletowe pole fiołków, a w kolejnym różowo-fioletowo-liliowe kwiatuszki miodunki.


Kwitnie tarnina
 

 dzikie czereśnie i grusze
 
Nieśmiało zieleni się brzozowy zagajnik
 
Dużo pracujemy w ogrodzie, ponieważ zima trwała długo, wszystkie prace przypadły na kwiecień. Wykonaliśmy sporo higienicznych cięć różnych krzewów i drzew, wysadziliśmy nowe rośliny, a teraz próbujemy jakoś ogarnąć część, na której urządzamy grządki.
 
W ogrodzie czarują urodą i zapachem hiacyntyW  kolejności zakwitają różne gatunki tulipanów
 
A na skalniaku mieszka dużo jaszczurek

Ja wciąż jednak przesadzam jeszcze kwiatki, wysiewam jednoroczne. Ciepło, niemal letnie sprzyja pracom, chociaż konieczny już jest deszcz - gleba sucha jak popiół. Dlatego codziennie dochodzi jeszcze podlewanie nowo wysadzonych roślin. I tak nam mijają kolejne dni na pracy. Na odpoczynek i podziwianie piękna przyrody jakoś brakuje czasu.

5 komentarzy:

tojatenia pisze...

Piękna wiosna. U mnie też codziennie wszystko się zmienia, ale to lubię.

Sztuka rękodzieła pisze...

W moim osobistym rankingu kwiecień ma szansę zostać najpiękniejszym miesiącem w roku, nie pamiętam takiego kwietnia, jest wyjątkowo pięknie, ale masz rację - sucho.

Urszula97 pisze...

Uwielbiam tą chwilę,krótką chwilę,jak szybko te pachnące i cudowne kwiatki przekwitaja.U mnie bez w pełnym rozkwicie(trochę wcześnie),a płatki kwitnacych drzew owocowych lecą jak śnieg.

Szydełkowe dziergadła - Ewa pisze...

Pięknie u Ciebie Antonino. Istny Raj na Ziemi. Pozdrawiam cieplutko :-)

Anna pisze...

uwielbiam również tą porę roku, siedzę na podwórku i jak krecik w ziemi grzebię - sadzę i przesadzam :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails