Obserwatorzy

czwartek, 1 sierpnia 2013

Ukraina (2) 2013 r. Czarna Repa - Bieszczady Wschodnie

Dzisiaj dopiero relacja z górskiej wycieczki w Bieszczady Wschodnie na Ukrainie. Wyjechaliśmy z Sanoka o północy i po kilkunastogodzinnej podróży  przez: Krościenko, Chyrów, Sambor, Drohobycz, Stryj, Skole  dotarliśmy do Przełęczy Wyszkowskej, skąd wyruszyliśmy przez Czarny Wierch (1005 m), Szczołb, Obnogę na szczyt Czarnej Repy (1288 m). Początkowo pogoda dość kiepska (zachmurzenie), poprawiała się stopniowo, a potem zaświeciło słońce. Całej wędrówce towarzyszył zapach kwietnych łąk, szczególnie macierzanki. Spotykaliśmy tubylców, którzy zbierali borówki i grzyby.

 Przygotowania do wejścia, przebieranie, pakowanie prowiantu
 

 Pod górę...
 
Kwitnące łąki
 

Na szczycie Czarnej Repy  z flagą chrzanowskiego PTT, do którego należy brat...
 
i z bratem
 Widoki:
Schodzimy:


 
Nie muszę chyba dodawać, że jest tam pięknie.

8 komentarzy:

kami pisze...

Nie musisz...zdjecia mowia same za siebie, widac ze cudna mieliscie wyprawe. Nigdy nie bylam wBieszczadach a tym bardziej wschodnich, ale zawsze o tym marze I mam nadzieje, ze kiedys uda mi sie tam dotrzec:) Pozdrawiam cieplutko:)

Anonimowy pisze...

Wielkie dzięki za piękną wycieczkę, aż się serce raduje, jeżeli można o coś prosić na przyszłość to o trochę większe zdjęcia, góry kocham i nigdy nie przestanę, do Bieszczad daleko ode mnie, ale dzięki Tobie jest tak, jakbym tam była, serdeczne pozdrawiam hel.

Antonina pisze...

hel-zdjęcia po kliknięciu się powiększają. A małe daję ze względu na oszczędność - jak się limit wyczerpie zdjęć nie będzie wcale. Jak zamieszcza się mniejsze zdjęcia - wykorzystuje się mniej miejsca z limitu zdjęć.

katrinka pisze...

Fantastyczne widoki!
Nie wiem czy latem góry nie są najpiękniejsze:)

renya pisze...

To widzę, że u Was zamiłowanie do pieszych wędrówek jest rodzinne:) Zazdroszczę. Mnie się dusza do gór wyrywa, ale cielesność lenistwem ogarnięta... Piękne widoki!

Anonimowy pisze...

To jeden z świetnych blogów na blogspocie.

Anonimowy pisze...

Przepieknie !!!
Niesamowite widoki.
Ewa

Anna Janus pisze...

Podziwiam kondycji. Nigdy nie byłam w Bieszczadach. Przepiękne widoki. Pozdrawiam i dziękuję.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails