Obserwatorzy

piątek, 22 kwietnia 2011

Przed świętami

Szybko umykający przedświąteczny tydzień powoli finiszuje. Pogoda cudowna (chodziłam dziś w bluzce z krótkim rękawem), w ogrodzie nagle zrobiło się wiosennie. Nie miałam czasu na prace ogrodowe, bo pochłonęły mnie inne obowiązki.  Zazieleniło się:  dzisiaj zakwitła magnolia, kwieciem obsypało dzikie czereśnie, a  czeremcha już ma prawie rozwijające się pąki:


Wielość spraw różnych, które zbiegły się w tygodniu, plus jakieś zakupy i przygotowania świąteczne spowodowały, że tak prawdziwie wiosną nie udało się nacieszyć. Sfinalizowalismy dzisiaj ostatecznie podłączenie  chałupy do kanalizacji miejskiej:

Rura podłączona, rów zasypany, prace odebrane; pozostało jeszcze złożenie licznika i podpisanie umowy na odbiór ścieków. Ale to już nieco później. Niestety przed samymi schodami mam kopczyk z ziemi i znów trzeba będzie po jej uleżeniu się  położyć płytki i kostkę. Cieszymy się jednak niezmiernie, że udało się to przedsięwziecie ukończyć przed świętami.
Święta niestety obchodzić będziemy tylko z moimi rodzicami, gdyż dzieci jadą na wesele do rodziny i  do nas zawitają dopiero na długi majowy weekend.

Wieczorami  troszeczkę zajmowałam się tworzeniem szydełkowych pisanek w kolorze zielonym (obszydełkowałam cztery),  powstała też  rustykalna serwetka. Wymyśliłam sobie w tym roku  wielkanocne dekoracje właśnie w kolorze jasnej zieleni.  Pisanki jednokolorowe, w kolorze nieśmiałej zieleni stały się dla mnie symbolem tęskonoty za  wiosną, która w miedzyczasie  się rozbuchała.Pokazuje też dzisiaj piękną, haftowana kartkę od Teni:


Pragnę też złożyć  Wszystkim moim Czytelnikom i Odwiedzającym bloga  życzenia spokojnych, szczęśliwych Świąt Wielkanocnych spędzonych w wiosennej atmosferze


Chciałbym te życzenia wpisać indywidualnie  w komentarzach blogów, które obserwuję i odwiedzam, ale jest ich taka wielość, że po prostu nie jestem w stanie tego uczynić, za co przepraszam. Tydzień był dla mnie dość intensywny i  jestem zmęczona. Liczę, że odpocznę podczas świąt.

21 komentarzy:

Agnieszka M, pisze...

Dużo świątecznych serdeczności.

malaala pisze...

Wesołych Świąt!!!:)

gocha pisze...

Najserdeczniejsze życzenia Świąteczne przyjmij ode mnie :)

anulinka pisze...

Wesołych, ciepłych Świąt:)

Giga pisze...

Pogodnych Świąt, abyś odpoczęła w ogródku.Pozdrawiam

barbaratoja pisze...

Świąt spokojnych!
Odpoczywaj!!!

Maria z Pogórza Przemyskiego pisze...

Antonino, dziś ze smutkiem zobaczyłam, że moja magnolia już sypie płatkami, kiedy powiał wiatr. Szkoda, że ich uroda jest taka ulotna i krótka. Chciałam zapytać o kwiatuszki z dzwoneczkami w nagłówku bloga, czy to aby szachownica kostkowana?
Śliczne ozdoby świąteczne w tej tonacji młodziutkiej zieleni, wręcz seledynowej, jeszcze raz radości.

wilddzik pisze...

Wesołych Świąt Pani Antonino! Jestem u Pani częstym gościem i korzystam z wielu rad dotyczących robótek. I też mieszkam na Podkarpaciu :-)

Anonimowy pisze...

Antonino- po tak pracowitych dniach życzę miłego odpoczynku w gronie rodzinnym - więc radosnych i udanych Świąt życzy Anonim

Janeczkowo pisze...

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego dla Ciebie i Twoich bliskich

kachazet pisze...

Spokojnych i dobrych Świąt, niech będzie to też czas na odpoczynek

reni pisze...

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Grażyna pisze...

Radosnych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych, Alleluja
Pozdrawiam

3nereida pisze...

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Lucynka pisze...

Pięknych Świąt:)

Zielony Kamyk pisze...

Zdrowych i radosnych Świąt:)

Annasza pisze...

Zdrowych i pogodnych świąt! Wesołego Alleluja! :))

tojatenia pisze...

Życzę wszystkiego najlepszego.
Pisanek dotkniętych pędzlem tęczy.
Dywanu z żonkili i tulipanów, deszczu kropelek mieniących się w słońcu.
Wiosennego nastroju, zielonych myśli,
i małego srebrnego zajączka, który przykica do Ciebie z koszyczkiem
wypełnionym po brzegi nadzieją na spełnienie marzeń, Twoich marzeń.

Wesołego Alleluja
Bardzo się cieszę, że karteczka Ci się spodobała.
Pozdrawiam.

ela107 pisze...

Pięknych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

KonKata pisze...

spokojnych, rodzinnych i błogosławionych Swiąt

Antonina pisze...

Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne - jest mi ogromnie miło, że o mnie pamiętacie.

Mario - tak to szachownica, zrobiłam jej zdjęcia zaraz jak kwiaty wychyliły się z pączków. Dzisiaj wygląda już znacznie bardziej okazale (widać tam też egzemplarz o białych kwiatach). W innym miejscu w ogrodzie, jeszcze nie zakwitła.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails