Obserwatorzy

środa, 15 września 2010

Dostałam

od mojej koleżanki z pracy pani Joli   taki cudowny haft, w stylu rustykalnym, do mojej chałupy w Zagórzu:


Autorem tego uroczego obrazka jest tata pani Joli. Jest to praca wyszywana wełnianą włóczką na worku jutowym . Teraz muszę wybrać jakieś  proste, drewniane ramy. Pani Jola radziła, by nie  dawać szyby, gdyż wówczas obrazek straci  cały urok. Na razie położyłam go sobie niedaleko biurka i się przyglądam. Sprawił mi ten prezent wiele radości i bardzo, bardzo dziękuję za  niespodziankę.
I jeszcze od pani Joli dostałam  całą tekę  plansz  przedstawiających polskie rośliny chronione i niechronione.  I tu już  odstawiam prawdziwe szaleństwo, bo sobie co kilka dni zmieniam ekspozycję   plansz na komodzie. Jedną oprawiłam w antyramę:


Jednak na pewno lepiej prezentowałyby się te plansze oprawione w surowe, proste, drewniane ramy.


Jest tych plansz kilkadziesiąt, więc wszystkich nie  jestem w stanie  oprawić, nie mam też miejsca na taką dużą ekspozycję.


W podzięce  zrobiłam pani Joli kapcie szydełkowe.  Koleżanka ma drobnne stópki - toteż musiałam sfotografować kapciuszki z wypełnieniem papierowym :8 komentarzy:

Motylek pisze...

Prezent - wzruszający.
Plansze, tak jak piszesz oprawione w ramy z surowego drewna, będę świetnie się prezentować w chałupie. Fantastyczny prezent!

Motylek

Annasza pisze...

Cudowne te plansze!! Mam takich kilka, ale poluję na resztę, nie wiesz gdzie można takie cudenka dostać?

by_giraffe pisze...

obrazek uroczy :), plansze świetne, z oprawą rzeczywiście może byc kłopocik, a może w koszulki i w segregator przerobiony jakimś cudem na starą księgę ;)mam wizje :D, kapciuszki cudne

alicja11 pisze...

Prezent piękny i jeśli dobrze widzę haftowany na zwykłym płótnie co przy ilości kolorów nie było łatwe.Kapciuszki urocze.

klikaf pisze...

Haft jest śliczny, troszkę zazdroszczę, bo kury to moje ulubione zwierzaki;-) Pozdrawiam:-)

3nereida pisze...

Prezent wcalosci bardzo mi sie podoba.kury fantastyczne, barwne , jak zywe ,obrazki zachwycają.

decou-galeryjka pisze...

plansze są wspaniałe! szczęściara z Ciebie! ale pani Jola też ma szczęście - takie kapciuszki mi się marzą:)

damurek pisze...

Plansze w drewnie będą się cudownie prezentować ... a rustykalny obrazek też w takiej ramie widzę .... kapciuszki są urocze.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails