Obserwatorzy

poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Firanka według Lacrimy

Dziś zrobiłam zdjęcia firnki według wzoru Lacrimy. Czerwona  Marzeny tak mi się podobała, że postanowiłam  zrobić podobną do  chałupy w Zagórzu. Moja jest  przeznaczona do pokoiku, który zostanie urządzony w tonacji niebiesko-granatowej. Dziś prezentacja na oknie kuchennym. Przyjechalismy po 16.00 i o promieniach słonecznych można było sobie tylko pomarzyć. Uważam jednak, że zdjecia wyszły całkiem dobrze (no może nieco  krzywe, bo  jakoś mam tendecję do odchylania ich od pionu; np. zdjęcia z wycieczki do Dublina  mam niemal wszystkie  "wajchnięte" - tak  jakoś mi czasem wychodzi).


Szydełko Tulip 1,9 mm; nici syntetyczne - brak danych

Firaneczka nie jest zbyt duża: na 4 elementy plus  kilka  rzędów siatki na dole i na górze; szerokość - 5 elementów. Nici wyrobiłam  niemal do ostatniego metra. Na oknie docelowym  zostaną  jeszcze powieszone zasłonki z materiału w granatowo-niebieskie paseczki.I dzisiejsze zdjęcie  ruin Klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Zagórzu

Fotografia bardziej  przypomina  pejzaż malarski - robiłam ją zza szyby samochodu, prawie o 19.00  z naszej górki wykorzystując w aparacie  opcję zbliżenia. Klasztor był znakomicie widoczny - to jest odległość w granicach 2 km od nas.

4 komentarze:

Ivory pisze...

Ta firaneczka jest po prostu cudowna! Piszesz nici syntetyczne nieznanego pochodzenia - czy sa to nici typu kord? Jezeli tak, to podziwiam laczenie kwadratow. A czy wyprasowalas ja po zrobieniu? Ja cwicze ostatnio Koral 18 i Kirlangic, bo zbrzydlo mi blokowanie bawelny po kazdym praniu. Ale dla mnie elementy z poliestru to wyzwanie, konce nitek przypalam, by sie nie strzepily, ale i tak ladne schowanie nie jest proste. Dlatego szukam wszelkich porad na ten temat.
Pozdrowienia!

Kasia pisze...

Piękna firanka, cudny kolor. Fajnie oglądać świat przez taki błękit :)
Pozdrawiam

tkaitka pisze...

Finezja.Wszystkie są śliczne.I doceniam Twoją pracę.Być może nawet dziurę w palcu.To moja siostra mówi,ze od szydełka ma dziurawe palcu.Piękne.Bardzo piekne firanki.

bean pisze...

Fantastyczna firanka!
Też mam zapisany ten wzorek, bo jest śliczny i można go wykorzystać do różnych robótek :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails