Obserwatorzy

sobota, 16 stycznia 2010

Dekoracje walentynkowe

Święto goni święto. Za parę dni Dzień Babci, potem Walentynki, następnie Dzień Kobiet, a po drodze zapewne jeszcze jakieś, którego tu nie wymieniłam. Można kupić prezent, można też wykonać samodzielnie. Często te wykonane własnoręcznie są znacznie milsze. Przygotowałam propozycje prezentów wykonanych z włóczki, ale zanim je przedstawię, dziś jeszcze w roli głównej, wystąpi serce.

 

Serca wydłużone zostały zrobione z moheru; serca: niebieskie, popielate i w brązie z włóczek wełnianych (miały się   sfilcować, ale nie udało się pomimo  zalewania wrzatkiem i gotowania; ot złośliwość wełny - kiedy nie ma się filcować, to się filcuje); do filcowanych serc jeszcze powrócę.
 
 

Takie płaskie szydełkowe serduszka mogą służyć do wykonania różnych kompozycji:
Wzór zaczerpnęłam stąd.

I jeszcze takie zawieszki (też wypatrzone w necie):


Opis wykonania: 8 ocz łańcuszka zamykamy w okrąg; robimy  5 ocz. łańcuszka, 3 słupki 2 razy nawijane, 4 słupki  raz nawijane, 2 ocz. łańcuszka, 4 słupki, 3 słupki 2 razy nawijane, 5 ocz. łańcuszka, zamykamy ocz. ścisłym, robimy łańcuszek na  pożądana długość.

Mogą się przydać,  jako  końcówki do sznureczków  do pakowania prezentów,  ozdóbki  do etui np. na telefon itp.

8 komentarzy:

3nereida pisze...

Super serducha . A w pralce się nie sfilcują ?
Czym je wypychasz , ze są takie milutko mięciutkie ?

Antonina pisze...

3nereida - w pralce nie próbowałam, nie chciałam puszczać pralki dla trzech serduszek. Wypycham watą anilanowa ze starej maskotki.Ta maskotka - wielki pies - pogryziona przez naszą wyżlicę już miała wylądować na śmietniku, ale w ostatniej chwili ją zatrzymałam właśnie w celu wykorzystania "wypychacza".Można użyć też takiej waty z poduszek, tych najtańszych, z Ikei.

Anonimowy pisze...

Antonino pomocy! Jak zrobić falbankę do chusty, o której piszesz na Twoim blogu w dniu 7 listopada 2009r?Anna.

Antonina pisze...

Anno- jeżeli chustę masz juz zrobioną - to wzdłuż brzegów, przy których chcesz mieć falbankę narzuć oczka i przerób na prawo(drut z żyłką. W następnym rzędzie narzucaj co 3, albo co 4 oczka jedno oczko, a w rogu co drugie i przeób narzuty jeżeli chcesz miec dziurki - ażur normalnie, a jeżeli nie, to jako oczka przeręcone. Zrób falbankę na 4- 5 cm, można zrobić na końcu ze 2 rz. wzorem francuskim. Luźno spuścić i jest już falbanka. Zreszta można falbankę robić też wzorem franżuskim. "Pienistość" falbanki zalezy od ilości dodanych oczek. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Gdzień czytałam, że wełna ficuje się pod wpływem ZMIANY temperatur, ale nie sprawdzałam. Ostatnio podfilcowałam celowo za duży sweter wrzucając go na kilka minut do suszarki...

Ale ja nie o tym chciałam. Głównie chciałam Ci podziękować za ten wpis i ten sprzed kilku dni - robię wg. twojego opisu wydłużone serduszka i bardzo mi się one podobają. Zapewne za jakiś czas pojawią się u mnie na blogu. Wypychając je, dodałam trochę suszu konwaliowego, więc dodatkowo jeszcze ładnie pachną.

Dodatkowo jeszcze chyba zrobię kilka tych maleńkich, bo są urocze.

Pozdrawiam,
Motylek

Anonimowy pisze...

Wiedziałam,że mogę na Ciebie liczyć. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.Anna

Teresita pisze...

Que lindos trabajos tienes! Felices Pascuas

bigmama647 pisze...

rzeczy sliczne gratuluje zdolności i wyczucia smaku. mam prośbe jetem początkująca szydełkowo strasznie podobaja mi się serduszka te proste, próbowałam się połapać w tym angielskim blogu ale nie bardzo mi to wychodzi czy mogłabyś opisac jak je zrobić?? będe ogromnie wdzięczna pozdrawiam Magda

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails