Obserwatorzy

piątek, 4 grudnia 2009

Cheche

czyli chusta szydełkowa wykonana z elementów.
Cheche #007-T8- 199 by Phildar Design Team from Phildar No.007 Hiver/Winter 2008/2009 – to jest oryginalna nazwa i nr magazynu, z którego pochodzi.Szydełko 3 mm; włóczka ”Kocurek” (100% akryl); 520 m/100 g; zużycie 200 g

Osoby lubiące szydełkowe wyroby mogą taką chustę jeszcze udziergać przed gwiazdką np. na prezent.
W sumie można uznać, iż jest ona przebojem ubiegłorocznego sezonu – jednak to dopiero teraz zaczyna być popularna (widziałam na różnych blogach). Jakiś czas temu zrobiła ją veta-velveta .
Początkowo ta chusta nie za bardzo mi się podobała – zwykłe, mało interesujące kwadraty szydełkowe, połączone w taki sposób, że powstają duże dziury miedzy elementami. Jednak ma coś w sobie. A to coś: to oryginalnie powiązane frędzle i ozdobione różnymi koralikami.

Oryginał - Phildar No.007 2008/2009Schemat kwadratu
Schemat wiązania frędzli

W sumie najbardziej włóczkochłonne są frędzle. Jeżeli pragnie uzyskać się taki efekt jak w oryginale - nie należy żałować włóczki.
Takie realizacje na Ravelry, a takie na forum Knitting-info.

6 komentarzy:

Lacrima pisze...

Hmmm skusić się czy nie oto jest pytanie :)
Ślicznie Ci wyszła

Antonina pisze...

Marzenko - skusić się skusić. Mnie ta chusta początkowo wręcz się nie podobała - ale te frędzle mają swój urok i w sumie bardzo fajnie chusta wygląda czy założona jako bandamka, czy narzucona. Można na te frędzle motać to co człowiek ma pod ręką (ja małam głównie drewniane koraliki, bo na mojej prowincji to niewiele ciekawych drobiazgów można kupić).

trikada pisze...

Mnie też bardzo się podoba.

monotema pisze...

Co ja się naszukałam tego phildara, a jak znalazłam to i ochota na chustę przeszła, ale może kiedyś, bo chusta nadal mi się podoba

Zula pisze...

Podziwiam osoby dziergające z elementów, mi brak cierpliwości niestety. Chusta piękna.

dehajola pisze...

jest piękna

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails