Obserwatorzy

niedziela, 10 czerwca 2018

Z Brzegów Górnych do Chatki Puchatka

to wczorajsza nasza wycieczka  na Połoninę Wetlińską. Króciutka: tylko wejście do schroniska i ponowne zejście tą samą trasą do parkingu, gdzie zostawiłyśmy z córką samochód.
Jednak wycieczka nietypowa. Moja starsza wnuczka przeszła górski chrzest - po raz pierwszy została zabrana na wyprawę. Córka pragnie zaszczepić jej miłość do gór  i nauczyć chodzenia w góry. Mało tego w góry na plecach mamy powędrowała Melanka (ma teraz 9 miesięcy). Młodsza wnuczka jest zbyt mała, by mogła zostać na cały dzień z dziadziem, więc została zabrana i była niesiona w specjalnym nosidełku.

Jak widać: dziewczęta maszerują raźno do góry.
Melania na plecach mamy
 Pogoda dopisała - cudowny, upalny dzień, może nazbyt upalny, gdyż skwar mocno dawał się we znaki podczas podejścia. Na górze oczywiście przyjemnie, łagodny wietrzyk delikatnie chłodził podczas odpoczynku.

 Już widać schronisko
 


Oto dowód: tu weszłyśmy
 
Muszę przyznać, że nasza Wandzia (4,5 roku) dzielnie przemaszerowała samodzielnie całą trasę. Nie było nawet dużo marudzenia (może na samym początku, kiedy wszystkim nam dokuczał straszny skwar). Sama niosła plecak ze swoimi rzeczami i jedzeniem. W drodze powrotnej zmęczona zasnęła w samochodzie. Mamy nadzieję, że zyskamy towarzyszkę wędrówek górskich. Obie z córką jesteśmy bardzo dumne z wnuczki - dała radę.Wracamy

6 komentarzy:

Stokrotka pisze...

Wspaniała wycieczka!
Gratuluję wszystkim Dziewczynom - od najstarszej do najmłodszej.
Ja też tak kiedyś ze swoimi synkami chodziłam po górach, a teraz wędruję z wnukami.
Pozdrawiam serdecznie

Sztuka rękodzieła pisze...

Wspaniała wycieczka, niesamowita Wandzia, że przeszła, ale dla Mamy specjalne brawa, że wniosła na górę Melanię, może nie jest to ogromny ciężar, ale w upale i pod górę robi wrażenie. Moja córka, niestety, nie połknęła górskiego bakcyla, woli spacerować nad morzem, boso, po piaskowej plaży;-)

Urszula97 pisze...

Wspaniała wycieczka rodzinna,no córka musi być zaprawiona ,ma co dzwigać na plecach,zatem udana niedziela.

Jagoda Smith pisze...

Mysle, ze Wandzia bedzie po gorach skakac, bo ma swietne wzory do nasladowania w postaci Mamy i Babci. Idea takich trzy-pokoleniowych wypraw jest po prostu piekna. Podziwiam Was dziewczyny, powodzenia i wytrwalosci zycze.

OdnowionaJa pisze...

Kocham góry całym sercem. Piękne zdjęcia, takie widoki bardzo mnie radują. W górach można poczuć wolność. :) Cudowna wycieczka rodzinna, wspaniale, że wspólnie się wspinacie. Wieku miłych momentów Wam życzę. Brawo Wandzia i reszta! :))) Pozdrawiam bardzo serdecznie. :)

Ewa pisze...

Super wycieczka - czym skorupka nasiąknie! Brawo!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails