Obserwatorzy

sobota, 14 stycznia 2017

Śnieg

Padało poprzedniej nocy i dziś prawie cały dzień. Kiedy rano wstaliśmy - od razu skorygowałam plany (mieliśmy jechać do ogrodu). Stwierdziłam, że w taką śnieżycę nigdzie się nie ruszam samochodem. Zresztą parkingi tak zasypało, że trudno było wyjechać, a służby osiedlowe zupełnie nie kwapiły się z odśnieżaniem. Kiedy późnym popołudniem zięć zajechał (przywiózł do nas Wandzię na tydzień), nawet nie mógł wjechać na jedyne wolne miejsce na parkingu. Faktycznie mrozy nieco spasowały (w dzień było nawet +1 na termometrze zaokiennym), za to spadło mnóstwo śniegu...
Oczywiście drzewa w śniegowych czapach pięknie wyglądały, jednak trudno było poruszać się po alejkach i chodnikach. Nawet z psami nie dało się wyjść na porządny spacer, gdyż wszędzie był wysoki nieprzedeptany śnieg.
Zdjęcia zrobiłam, kiedy wyszłam do sklepu. Są to fotki tylko z osiedla i parkingu samochodowego.

Przydała się wyjęta z piwnicy łopata do odśnieżania (rano odśnieżaliśmy balkon), zięć przekładając fotelik dziecięcy do mojego samochodu, odkopał go. Nigdy nie wiadomo czy nie będzie konieczności wyjeżdżania.
Śnieg w końcu przestał padać, więc około 18.00, po ciemku wybraliśmy się z Wandzią na sankach i psami na spacer po osiedlu. Wnuczka pocieszyła się zjeżdżaniem z górki. Hirek radośnie nurkował w śniegu, Tolka prawie w nim się kryła, tylko Ifunia maszerowała dostojnie.

13 komentarzy:

Ludwika pisze...

I tyo jest to- prawdziwa zima. Piekna.Troche uciążliwa, ale czy bardziej niż rozchlapane błoto? Pozdrawiam słonecznie i na bialo:)

Jagoda Smith pisze...

No tak, duzo sniegu Wam napadalo. Ale nawet u mnie snieg padal - utrzymal sie przez 3 godziny.

Basia Nolberczak pisze...

Uwielbiam śnieg i zimę:) pozdrawiam

ankaskakanka pisze...

U mnie też śnieżnie. Pozdrawiam

Urszula97 pisze...

Piękna ta zima aczkolwiek kłopotliwa,ale niech zima będzie zimą,chociaż dzieci mają radochę a na służby? wiecznie zaskoczone.

Maria i Ola pisze...

U nas ostatnio nie dosypało, ale jest biało i zimowo. Pozdrawiam M

made by ula pisze...

Oj tak... Zima... Nigdy za zimą nie przepadałam, a na przełomie stycznia i lutego z reguły moja tęsknota za wiosną sięga zenitu! :)

Ewa-Handmade-Art pisze...

Zasypało strasznie ,u mnie aż tyle śniegu nie ma .
Pozdrawiam

Marzenka Dmowska pisze...

w Warszawie też dziś ładnie popadało :-)

tojatenia pisze...

Jednak u Ciebie dużo więcej śniegu.
Pozdrawiam.

Yvonne pisze...

Podobny krajobraz mam za oknem :)

Unknown pisze...

Slicznie u Ciebie Antonino.
Ewa

Eve Jank pisze...

U nas aż tyle śniegu nie ma. Mrozik - 5 całkiem miło :) Taka zima jak u Ciebie przez okno ładnie wygląda tylko

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails