Obserwatorzy

sobota, 21 maja 2011

Niespiesznie

kręcę na drutach bawełniany szalony sweterek (szalony, bo kolor okazał się zbyt jaskrawy). Czasu  mam mało, praca absorbuje, do tego dochodzi pomoc mamie i praca w ogrodzie (jak zwykle jestem spóźniona z pracami ogrodowymi, bo niemal zawsze, kiedy wypada sobota -  pada deszcz). Dziś jednak aura podarowała  pogodę prawdziwie letnią, toteż starałam się w tym upale nadgonić zaległości. Z kolei kręgosłup zaczął mi się dawać we znaki (chyba znudziła mu się  pozycja w ciagłym pochyleniu); prawa ręka i bark - przesilone, także powiedziały: "już dość". Przesilona dłoń drętwieje mi niestety podczas  drutowania. Ale dość już narzekania, jeżeli chce się cieszyć oczy pięknem przyrody w ogrodzie - trzeba pracować.
Dziś więc tylko migawka:Kwitną pełniki, dąbrówka, rośliny skalne. W końcu rozwinęły się bzy i konwalie. Na kamieniach wygrzewają się jaszczurki uciekające  błyskawicznie, kiedy tylko się zbliżę:

Ta jaszczurka  ma tylko jedno ujęcie - udało mi sie zrobić fotkę, zanim zniknęła w gęstwinie liści

Dodaję  także kilka  fotografii  miniatur architektury sakralnej z Ośrodeka Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach:

2 komentarze:

ren-ya pisze...

Sądząc po migawkach, Twój ogród musi wyglądać przepięknie:).
Podziwiam (a po cichu przyznaję, że również troszkę zazdroszczę) ogrodniczej smykałki;).

tkaitka pisze...

Ogrodu bezwstydnie i całym sercem zazdroszczę! Wielce mi do tego daleko, ale już czasem sobie mówię, że jak schudnę, to to czy tamto.I właśnie ogród.Dokładniej - zagonek kwiatów na działce. Na razie czasem mąż znajduje tam jakieś resztki mojej działalności i przynosi.Choćby kokoryczkę.
Bardzo ładne te miniaturki.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails