Obserwatorzy

niedziela, 27 marca 2011

Szydełkowe kurki (2). Płaska kurka

Płaska kurka także nie została wymyślona przeze mnie. Jest znana, bodajże z hiszpańskojęzycznych blogów, gdzie była umieszczona także instrukcja wykonania. Ja ją spolszczyłam ułatwiając sobie życie i może innym osobom, które taką kurkę zechcą zrobić.


A kura prezentuje się nadzwyczaj okazale i może mieć kilka zastosowań np. jako zawieszka, albo wielkanocna podkładka pod kubek, czy też w końcu oprawiona zawisnąć jako obrazek.

 
A skoro o kurach mowa – to dwie fotki pięknych żywych kur:
 
*   *   *
Zimny weekend spędziłam na wycieczkach. Przyjechał mój brat z bratową i zaproponował wycieczki Szlakiem Architektury Drewnianej po Pogórzu Przemyskim. Pogoda wczoraj nie dopisała, ponieważ zaczął sypać śnieg i później już nie było właściwej widoczności. Dzisiejszy dzień – piękny. Słońce i kryształowe powietrze, tyle że dosyć zimno. Przemarzłam w swoich dżinsikach i jeszcze nie mogę się rozgrzać. A zobaczyliśmy piękności. Brat pojechał w takie miejsca, gdzie nigdy sama bym się nie zapuściła z powodu kiepskiej drogi i niepewności czy dalej można przejechać. Nie zdawałam sobie sprawy, że takie perełki architektoniczne uchowały się na tym terenie. Będę je po kolei pokazywać. Dziś tylko  panorama z Gór Słonnych:


A takie oto zwierzątko o imieniu Mela towarzyszyło nam w wycieczkach:

7 komentarzy:

Katarzyna / Kathryn pisze...

Dzieki za kurki! na ta plaska juz dawno mialam ochote! Pozdrawiam.

malaala pisze...

Takich kurek jeszcze nie widziałam !!!super!!!

tojatenia pisze...

Bardzo podobają mi się te płaskie kurki. Myślę, że mogłabym popróbować je zrobić, opisałaś wykonanie tak dokładnie. Nie obiecuje, ale może dam radę.
A wycieczka, choć pogoda nie dopisała, to udana. Piszesz, że zobaczyłaś piękności. Będę czekać na kolejne wpisy z tej wycieczki. Na Pogórzu Przemyskim bywam, więc może będą to miejsca, gdzie w lecie zawitam.
Panorama z Gór Słonnych Piękna. Ja tem byłam w czerwcu minionego roku.
Pozdrawiam serdecznie.

eve-jank pisze...

Fajne te kurki. Mogą służyć jako podkładki, albo zawiesić można . Mela śliczna kocham psy. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Dziękuję za przepis na "płaskie kurki" i za odkrywanie gór dotąd nie odkrytych, pisz, pisz, jeszcze się skuszę :) pozdrawiam hel

bean pisze...

Świetne!!! Dziękuję za opis tej kurki :) Może uda mi się zrobić takie łapki kuchenne?!

Antonina pisze...

Dziekuję za komentarze. Wiem, że kurki są znane, może warto było przypomnieć ten wzór. Bean podsunęła pomysł łapek kuchennych -faktycznie zrobione z grubszej bawełny wyjdą zapewne ciekawie. Ja robiłam je z dość cieniutkich nici szydełkiem 1,9/2,1 mm.
Tojatenia - dziekuję. Może zrobisz, przeciesz masz talent i dryg do robótek. A na wycieczce ogladaliśmy i prawdziwe perełki i mnirej ciekawe obiekty.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails