Obserwatorzy

czwartek, 27 września 2012

Nasze małe psiątko

już przestało tęsknić, zaakceptowało chyba swoją nową sytuację i nas. Szczególnie przepada za mężem. Zaczęło nieco więcej jeść, spodobała mu się jazda samochodem i pobyt w ogrodzie. Pięknie reaguje na swoje imię i przybiega na wołanie. Je już z miski, chociaż tęsknie patrzy na jedzących ludzi, którzy nie podtykają mu kąsków pod nos.Pracujemy nad załatwianiem się na zewnątrz i chodzeniem na  smyczy. Jedno i drugie idzie kiepsko. Piesk wędruje po polu pół godziny i nie ma ochoty się załatwiać, a po powrocie oczywiście  - tak.

 
Kupiłam szelki - najmniejsze jakie były i jeszcze je musiałam zmniejszać. Tola ubrana w uprząż zachowuje się jakby była w jarzmie. Na smyczy nie chce iść, siada i koniec. Musimy ją uczyć chodzenia na smyczy, bo podbiega do każdego przechodnia, może też nam nagle wybiec na ulicę.
W ogóle jest bardzo sympatycznym i wdzięcznym pieskiem, taka maskotka do przytulania.


Opracowała sobie też metodę koegzystencji z Ifką, która przestała ją atakować, jednak  np. kiedy biegnie nie zwraca uwagi, że coś (czyli Tola) znajduje się na trasie i taranuje. Piesiątko korzysta też ze swych małych gabarytów i wita mnie przełażąc pod spodem bramy, kiedy Ifunia musi czekać na jej otwarcie. Dzisiaj na własną łapę ruszyło za mężem w las i absolutnie nie chciało wrócić. Dzielnie też towarzyszyło mnie i Ifce w czasie szybkiej wędrówki po lesie. Potem było bardzo zmęczone.
No już jest nasze, pilnujemy, bo boimy się, by nam nie zginęło - gdyż swą maleńką posturą wzrusza niejedno serce.

*   *   *
Ostatnie dni ciepła:

Dzisiejszy zbiór
 
Zakwitły "marcinki"
 

"Czerwone korale"

12 komentarzy:

kryska pisze...

śliczna psinka, fajnie, że już przyzwyczaiła się do Was i ufa Wam :) śliczne zdjęcia , pozdrawiam:)

Zielony Kamyk pisze...

Urocza psinka:)
Powodzenia i cierpliwości w dalszych naukach;)

violetta666 pisze...

Po prostu piesek potrzebuje trochę więcej czasu, aby wszystko ogarnąć:) chcoiaż pamiętam jak suczka mojej mamy kładła się na wznak na podłodze jak tylko smycz się jej założyło.....i niestety nigdy na smyczy nie chodziła bo pies "udawał że zdechł":) wyglądało to bardzo komicznie i też była taka mała i taka rudzieńka, była z nami prawie 19 lat pozdrawiam Viola

anabell pisze...

Piesunia słodka, z pewnością się wszystkiego nauczy. W końcu żaden psiak nie rodzi się z umiejętnością chodzenia na smyczy ani nie od razu pojmuje gdzie należy kupki robić.Z czasem pojmie również, że jest malutka i należy się tak ustawiać, by duża jej nie taranowała.Marcinki= jesień już tuz za progiem.Oby długa, ciepła i cicha.
Miłego, ;)

wilddzik pisze...

Ale wzruszająca historia :-)
A co do adaptacji, to tak jak Pani pisze - trzeba trochę czasu i psinka wszystkiego się nauczy, z naszą Rysią też tak było :-) Pozdrowienia i głaski

ren-ya pisze...

Wcale się nie dziwię, że wzrusza... mordkę ma taką kochaną:) Ale ja mało miarodajna jestem w tej kwestii, bo mnie zawsze zwierzaki wprawiają w stan rozczulenia...
Czasem oglądam taki program "Zaklinacz psów" - niesamowite, jak facet sobie radzi ze zwierzętami! Ale najważniejsze, czego się dowiedziałam to, że nigdy nie jest za późno, żeby psa czegoś nauczyć. Więc życzę powodzenia! (oraz cierpliwości i konsekwencji, bo też się przydają:))

anust pisze...

słodziutka i zdjecia sliczne:)

AnkaSkakanka pisze...

Cudowna kruszynka. Takie pieski- znajdy, lub te ze schroniska, kochają jeszcze mocniej. Szacun za wielkie serce. Pozdrawiam

dorkamikrus pisze...

Urocza!!! Cierpliwości w nauce czystości,niektóre psiaki potrzebują więcej czasu,pozdrawiam Dorota

modesty pisze...

całkiem ładny zbiór grzybów jak na jeden dzień pozdrawiam Basia

Hanka pisze...

Psiunia słodka i dobrze, że już jest zadomowiona. Pozdrawiam :))

juta pisze...

Oj, nasza Nutka nie miała traumatycznych przejść a również ciężko ją przyzwyczaić do chodzenia na smyczy.Tylko ona jest zdecydowanie większa od tego słodkiego maleństwa.
Patrząc na nią, nie dziwię się ,że tak bardzo zaskarbiła sobie Wasze serca:)))
Piękne te dary natury.
Pozdrawiam serdecznie

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails