Zima tupa za oknem, sypnęło śniegiem – czas na cieplejsze ubrania. Zrobiłam kolejny komin, taki eksperymentalny, bo przekręcony.
Jednak nie robiłam na okrągło, tylko wykonałam prostokąt, który został przekręcony i później zeszyty. W zależności od obwodu można uzyskać mniejszy lub większy „zwis” komina. U mnie „zwis” jest niewielki z założenia, bo komin miał być w miarę przylegający. Jednocześnie należy pamiętać, że komin „z przekręceniem” powinien być robiony wzorem identycznym z lewej i prawej strony robótki (dlatego zdecydowałam się na wzór ryżowy), ponieważ zszywa się brzeg prawej strony z brzegiem lewej strony robótki. Taki komin mogą robić te osoby, które nie lubią dziania na okrągło.
Włóczka „Magic Design” (20% wełna, 80% akryl); 180m/100 g;
druty 5,5 mm; zużycie 140 g.
„Przekręcony” komin
Opis
Wzór ryż, druty 5,5 mm
Narzucić 70-80 oczek ( w zależności od grubości włóczki i zastosowanych drutów) i wykonać prostokąt np. 64/66 cm x 50/55 cm. Zamknąć wszystkie oczka. Następnie zeszyć robótkę, by brzeg lewej strony został przyszyty do brzegu prawej strony (należy przekręcić robótkę).
Warto zastosować ścieg materacowy - by szycie było jak najmniej widoczne. Można także robić prostokąt, tak jak szal zaczynając na łańcuszku szydełkowym i potem zeszyć metoda graftingu.
Prostokąt 64 cmx 50 (64 cm- to obwód)
Sposób złożenia dzianiny
„Do towarzystwa” zostały dorobione rękawiczki – łapki:
Rękawiczki druty 4 mm; zużycie 60 g.
Można także robić taki komin od razu na okrągło, ale tę metodę omówię innym razem.
Piękny jest, kolor mi się okrutnie podoba.
OdpowiedzUsuńA takiego przekręconego komina nie da sie robić na okrągło. to taka paradoksalna figura, którsa posiada tak jakby jedną stronę. Jest jakiś przykład z biedronką, która łazi po takiej 'pętli' i obejdzie z każdej strony bez potrzeby przełażenia na drugą... to ma jakąś specjalną nazwę, ale skjleroza mnie dopada i nie pamiętam :)
Da się zrobić na okrągło. Niedługo umieszczę taki na blogu. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńFajny pomysł z tym kominem przekręconym.Robiłam kiedys dla koleżanki taki elegancki szal przekręcony na okrągło.Ale na pomysł przekręconego komina bym nie wpadła .Dziękuje za inspiracje :)
OdpowiedzUsuńciekawie wygląda ten przekręcony komin, od razu widac że specjalistka od kominów jesteś ;) może i ja popróbuje
OdpowiedzUsuńBardzo fajny! Chyba nawet bardziej mi się podoba od tradycyjnego komina :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko.
Szukam wzoru różowej czapeczki dla dziecka z wrobionymi "okularami".Gdzies to widziałam, a teraz nie moge odszukać.Prosze o pomoc.
OdpowiedzUsuńMoj adres: figa11@interia.eu.
REWELACYJNY pomysł! Pozwolę sobie podebrać pomysł na własny użytek :)
OdpowiedzUsuńnie mam pojęcia jak to złożyć by był komin przekręcony
OdpowiedzUsuńAnonimowy - weź kartkę papieru w kształcie prostokąta - przekręć złóż krótsze boki do siebie - w robótce te krótsze należy zeszyć.Otrzymasz "przekreęcony" komin.
OdpowiedzUsuńchyba mi się udało
OdpowiedzUsuńWykorzystałam Pani pomysł i jestem bardzo zadowolona, pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńProsze moze ma pani wzor na pelerynke dl wnusi na komunie,jezeli tak zaloguje sie.
OdpowiedzUsuńNiestety pelerynek komunijnych nie robiłam i wzorów żadnych nie mam. Prosze szukać w sieci - jest tego sporo.
OdpowiedzUsuń